מחקרים

 

 

מחקר גריטת רכבים פיראטית בישראל 

תחום הטיפול בכלי רכב המורדים מהכביש בישראל אינו מוסדר כיום. מדינת ישראל טרם הגדירה תקן סביבתי לטיפול בפירוק רכבים, ולא הטילה חובה חוקית לפרק רכבים במקומות מורשים, וטרם יצרה מנגנון מוסדר לניהול תהליך הפירוק ופיקוח עליו.

 

מחקר החציבה הפיראטית והחוקית ביהודה ושמרון 

החציבה הפיראטית פוגעת בערכי הטבע והנוף וגורמת נזק אקולוגי אדיר ובלתי-הפיך.
מעבר לכך, היא פוגעת בבריאות התושבים, בבתי הגידול של בעלי החיים והצמחים וגם עלולה לגרום לסכנה ביטחונית
. 

 

מחקר פסולת חקלאית אי-אורגנית והטיפול בה בישראל 

כ11,000 טון פסולת חקלאית אי-אורגנית בשנה לא מטופלת כמו שצריך והיא מושלכת בשטחים פתוחים או נשרפת בניגוד לחוק. הפסולת נשרפת בסמוך ליישובים וגורמת לזיהום אויר חמור ולסכנה בריאותית לבני האדם ובעלי החיים. 

 

 

מחקר בנושא מצברים והטיפול בהם בישראל

עם השנים גדל מספר כלי הרכב בישראל ובעולם כולו, וממילא גדל גם מספר המצברים. כתוצאה מכך, הפכה סוגיית הטיפול בפסולת מצברים למהותית ורחבה יותר, וההיקף הכספי של שוק המצברים המשומשים הולך וגדל.

 

סקר שטח 2019 

סקר שטח שבוצע על ידי 'הפורום לישראל ירוקה' במהלך שנת 2019 בכדי לאתר ולמפות את כלל המפגעים האקולוגיים הנגרמים מהתעשיות הבלתי חוקיות. מטרת הסקר היא להציף את עוצמת התופעה לדרג מקבלי ההחלטות ולשיח הציבורי ובכך לסייע לקידום תהליכי תכנון ברמה הארצית ובתהליכי אכיפה ברמה הפרטנית.  

 

סקר שטח 2018 

סקר שטח שבוצע על ידי 'הפורום לישראל ירוקה' במהלך שנת 2018 בכדי לאתר ולמפות את כלל המפגעים האקולוגיים הנגרמים מהתעשיות הבלתי חוקיות. מטרת הסקר היא להציף את עוצמת התופעה לדרג מקבלי ההחלטות ולשיח הציבורי ובכך לסייע לקידום תהליכי תכנון ברמה הארצית ובתהליכי אכיפה ברמה הפרטנית. 

 

השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי