מפעלים בלתי חוקיים

הרשו לנו לשנות לכם את כיוון החשיבה. לא כל מפעל שנראה ופועל כמו מפעל חוקי, הוא מפעל חוקי. כיום קיימים בישראל מפעלי בטון ואספלט אשר עובדים בצורה בלתי חוקית, ללא רישיון וללא קיום התקנים הנדרשים מטעם המשרד להגנת הסביבה. מפעלים אלה הם חלק בלתי נפרד מהמפגעים הסביבתיים בארצנו ומפגיעה באיכות הסביבה.

המפעלים הבלתי חוקיים אינם עובדים תחת פיקוח ולא עומדים בתקנים הנדרשים לשמירה על איכות הסביבה כגון: תקני פליטה של חומרים וגזים רעילים לאוויר, מניעת מפגעי אבק, ניקוז שפכים ועוד.

מפעל בטון פיראטי באום אל פאחם. צילום: הפורום לישראל ירוקה

אם חשבתם שהמפעלים נמצאים במקום מרוחק ומבודד בשל הסכנות, כדאי לכם לחשוב שוב. המפעלים הבלתי חוקיים פזורים בכל חלקי הארץ וחלקם גם ממוקמים ליד ריכוזי אוכלוסייה. לא רק שמפגע זה משפיע על איכות הסביבה, אלא גם משפיע ישירות על בריאותם ורווחתם של התושבים המתגוררים באזור. זיהום האוויר אשר נפלט מארובות מפעלי האספלט והבטון יוצר שכבת עשן אפורה הגורמת נזקים כבדים לבריאות האדם.

מפעל בטון פיראטי, בסמוך לבתי היישוב 'צור יצחק'. צילום: הפורום לישראל ירוקה

אנו ב'פורום לישראל ירוקה' נלחמים למען הפסקת פעילותם של המפעלים הבלתי חוקיים. בעזרת תחקירני השטח שלנו אנו מסיירים בשטחי המפעלים, מתעדים את הפעילות בשטח, מתשאלים את בעל המפעל וממפים את שרשרת הפעילות החל משלב חציבת חומרי הגלם ועד לשלב אספקת הבטון ללקוחות.

מן התקשורת בנושא

השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי